giffgaff.pl

polski przewodnik po jednej z najlepszych sieci pay as you go na Wyspach

Przewodnik po giffgaff

Co to jest giffgaff?

Giffgaff to brytyjska sieć telefonii komórkowej "na kartę", a więc bez kontraktów, bez abonamentu i minimalnych zobowiązań, oferująca jedne z najbardziej korzystnych stawek na połączenia, sms-y i internet w UK.

Giffgaff jest siecią "wirtualną", działającą w zasięgu sieci O2-UK. Aby korzystać z giffgaff, potrzebujesz telefonu bez blokady sim-lock lub posiadający blokadę dla sieci O2-UK.

Jak dołączyć do giffgaff?

To bardzo proste - zamów bezpłatny starter SIM z ekstra kredytem £5 używając formularza obok po prawej stronie.

Starter zostanie dostarczony pod wskazany adres w ciągu ok. 5-7 dni roboczych od daty złożenia złożenia zamówienia. Dodatkowy kredyt jest automatycznie przyznawany po aktywacji startera.

Czy giffgaff będzie współpracować z moim telefonem?

Tak, o ile nie telefon nie posiada blokady sim-lock lub w najgorszym przypadku będzie to blokada dla sieci O2-UK. Ogólnie, telefony z sieci O2-UK powinny bez problemu współpracować z kartą giffgaff.

Jeżeli Twój telefon posiada blokadę sim-lock, spróbuj skorzystać z Unlockapedii giffgaff - encyklopedii dotyczącej sposobów na ściąganie blokady z niemal każdego telefonu.

Jak aktywować starter SIM giffgaff?

Starter giffgaff jest początkowo nieaktywny. Aktywacja startera przebiega w kilku prostych krokach na stronie internetowej www.giffgaff.com/activate-sim:

  1. Podanie 6-znakowego kodu aktywacyjnego ze startera.
  2. Rejestracja konta użytkownika w serwisie giffgaff.com (niezbędne np. do późniejszego doładowywania konta).
  3. Pierwsze doładowanie kwotą min. £10 i opcjonalnie wybór miesięcznego pakietu "goodybag"
  4. Płatność kartą debetową lub kredytową.

Po zakończeniu procesu aktywacji startera, w ciągu ok. 30 minut przyznany zostanie numer telefonu, a konto zostanie zasilone dodatkowym, promocyjnym kredytem w wysokości £5.

Uwaga! Startery nie zamówione za pośrednictwem www.giffgaff.pl nie gwarantują przyznania dodatkowego kredytu!

Jak doładować konto?

Doładowań konta giffgaff można dokonać przez internet, po zalogowaniu w serwisie internetowym www.giffgaff.com (sekcja My Giffgaff). Przy logowaniu do konta należy podać nazwę użytkownika oraz hasło zarejestrowane podczas aktywacji startera.

Środki z doładowań można przeznaczyć na usługi wg stardardowego cennika lub na miesięczne pakiety uslug (tzw. goodybag).

Do doładowywania konta można także używać elektronicznych doładowań z 16-cyfrowym kodem doładowującym, dostępnych w punktach PayPoint, Payzone, ePay lub Post Office. Kod doładowujący należy wykorzystać dzwoniąc pod numer 43430 z telefonu giffgaff.

UWAGA! Do doładowań giffgaff można także wykorzystywać karty doładowujące sieci O2-UK!

Ponadto giffgaff oferuje możliwość zdefiniowania automatycznych doładowań, gdy dostępny na koncie kredyt spadnie poniżej kwoty £3.